50 ÜZERİ ALIŞVERİŞİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!

Kargo & İade Süreci

Kargolama, İptal, İade ve Değişim

ÜRÜN KARGOLANMASI

Satın almış olduğunuz ürün resmi tatiller ve haftasonu hariç, siparişiniz öğleden sonra 16:00 öncesinde verilmişse aynı gün kargolanır, Türkiye geleni en geç iki iş günü içerisinde elinize ulaşmış olur.

 

ÜRÜN İADE İŞLEMLERİ

Satın almış olduğunuz ürünü iade etmek için, hiçbir bildirimde bulunmaksızın size en yakın Aras kargo şubesine giderek ürünü faturası ile birlikte teslim edebilirsiniz. Ürününüzün firmamıza ulaşmasını takiben 3 iş günü içerisinde ödemeniz size ödeme yaptığın kanaldan (kredi kartı/havale/eft) iade edilir. İade gönderilerinde kargo ücreti göndericiye aittir. Kapıda ödemelerde ödeme iadesi için havale/eft yapılmaktadır, bununla ilgili müşteri hizmetleri tarafından aranabilirsiniz.

Değişim yapmak istiyorsanız, istediğiniz ürünün stoğunu web sitemiz üzerinden kontrol ettikten sonra bildirimi web sayfamız üzerinde ilgili ekranlardan veya 0322 245 00 10 Müşteri Hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Cayma hakkınızı ürünlerin size teslim edilme tarihinden 14 takvim günü içinde kullanabilirsiniz. 

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI 'ya teslim edilen satın alınan ürünün orijinal faturasının arka yüzünde yer alan iade/değişim formunun doldurulması gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse 4077 sayılı ''Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'' gereğince iade/değişim kabul edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak firmamıza ARAS Kargo aracılığı ile teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli gönderici tarafından karşılanır.

Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. (Parlatıcı ayakkabı süngeri, Ayakkabı boyası, Ayakkabı temizlik ürünleri vs.)

Ürün iadelerinizi ürünlerin orijinal faturasının olmaması, ARAS Kargo dışında başka bir kargo firması ile gönderilmesi, ürün kutusunun bantlanması, ürünün kullanılması ve zarar görmesi durumunda ürünün yeniden satışa sunulması engelleneceğinden iadeniz kabul EDİLMEYECEKTİR. Kabul edilmeyen ürünlerin kargo masrafları KDV dahil GÖNDERİCİYE aittir.

"Ücretsiz Kargo" Kampanyasından yararlanılarak yapılan alışverişlerde, iptal ve iade durumlarında toplam ödenecek iade tutarından çift taraflı kargo ücreti düşülecektir.

Üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay (30 gün) içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatılmaktadır. Bu sürede gerçekleştirilen inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre verilememektedir. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli kargo ücreti için ödediğiniz ücretler düşürülerek kredi kartınıza iade edilmektedir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte "Alıcı Ödemeli" olarak tarafınıza geri gönderilmektedir. 

 

ÜRÜN DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Değişim işlemleri için lütfen internet sitesinden stok kontrolü yapınız, beğendiğiniz ürün stoklarımızda bulunuyorsa sizin için bekletilmesi için lütfen 0322 245 00 10 Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgi veriniz. Göndermiş olduğunuz ürün 5 iş günü içerisinde değiştirilip tarafınıza yeni bir kargo gönderilecektir.

Ürün değişimlerinizi ürünün size teslim tarihinden 30 takvim günü içinde, ürünlerin orijinal faturası, orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak ARAS Kargo aracılığı ile firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan kargolarınız neticesinde müşterilerimiz aranarak bilgi verilmekte olup, talep ettiğiniz değişim ürününüzün çıkışı stok mevcudiyetine göre 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Her türlü iade/değişim işlemlerinizde geri gönderimlerinizin yanlış adrese yapmamanız adına ARAS KARGO ile gönderilmesi gerekmektedir. Albatros Yazılım - Ziyapaşa Vergi Dairesi 6090368398 olarak kayıtlı, Çınarlı Mah. Atatürk Cad. 81017 Sk. No:4/401 Seyhan/ADANA adresindeki depomuza gönderilmesi gerekmektedir.

Değişim ve iade işlemlerinde geri gönderim ücreti firmamıza aittir. Değiştirilerek geri gönderilen ürünlerde gönderi ücreti alıcı'ya aittir.

Doküman Son Güncellenme Tarihi : 23.03.2018